12.04.2023

Drodzy Rodzice Ósmoklasistów!
Czujemy, że właśnie razem ze swoimi pociechami jesteście na etapie szukania właściwej ścieżki nauki. Zadajcie sobie pytanie : „ I co dalej?”
Wasza córka lub syn też nie bardzo wie, czym chcieliby się w życiu zajmować i co jest ich pasją.
Przyjdziemy Wam z pomocą w tych rozterkach…
Pomyślmy…
Wasz nastolatek jest bardzo aktywny, wysportowany, dobrze czuje się np. w sportach walki. Może skupicie się na przyszłej pracy w armii lub służbach mundurowych? Właśnie u nas w Liceum Ogólnokształcącym – Oddziale Przygotowania Wojskowego - mogą spełnić się te plany.
A może wasze dziecko chce zdobyć zawód ale też zdać maturę?
Podpowiadamy, że u nas także to może dojść do skutku.
Zapraszamy Was do poznania naszych kierunków technicznych, gdzie obecni ósmoklasiści znajdą dla siebie coś, na czym im zależy.
Wasz piętnastolatek pasjonuje się gastronomią i zdrowym odżywianiem? Nasze Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych skupia się na przekazaniu wiedzy, która pomoże w zatrudnieniu np. w restauracjach, hotelach, pensjonatach.
Dla pasjonatów matematyki, liczb, finansów także mamy propozycję . Możecie wybrać Technikum Ekonomiczne lub naszą nowość Technikum Rachunkowości! W przyszłości może okazać się, że Wasze dziecko z powodzeniem będzie prowadzić własne biuro rachunkowe lub też pracować w księgowości.
Oczywiście dysponujemy też kierunkiem idealnym dla miłośników komputerów. Technik Informatyk to zawód dla tych, którzy już teraz sprawnie obsługują aplikacje oraz interesują się Internetem. Z powodzeniem znajdą zatrudnienie w gałęziach gospodarki, w których komputery to podstawa pracy.
Środki transportu, tajniki magazynów są dla Waszego dziecka interesujące? Jesteśmy pewni, że zgłębić tę wiedzę można w naszym Technikum Logistycznym, gdzie absolwenci mogą pochwalić się znajomością usług logistycznych, negocjacji z klientami oraz zarządzaniem surowcami.
Technik Elektryk to w większości propozycja dla chłopców, choć i dziewczyny czasem mają takie zainteresowania. Praca w firmach przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej oraz w firmach rozwijających nowoczesne technologie energii odnawialnej - to zdecydowanie kierunek obecnie popularny.
Dla tych, którzy myślą tylko o zdobyciu zawodu proponujemy Szkołę Branżową I stopnia, po której ukończeniu można kontynuować naukę albo jako fachowiec podjąć pracę w każdym zakładzie pracy w  swojej dziedzinie.
Czyż nie dysponujemy szerokim wachlarzem wyboru kierunków dla Waszych dzieci? Jesteśmy pewni, że uda Wam się wybrać ścieżkę, która sprosta zainteresowaniom i planom Waszych pociech!
Zapraszamy do „Staszica”!!!