28.03.2022

Konkurs plastyczny z okazji Dnia Ziemi – ŚWIĘTO CZYSTEJ PLANETY!

  Światowy Dzień Ziemi przypadający na 22 kwietnia to okazja do promowania postaw proekologicznych w społeczeństwie, możliwość przeprowadzenia akcji edukacyjnych, a także okazja do zaprezentowania praktycznego i użytecznego wymiaru świętowania – np. posprzątania terenów zielonych. ŚWIĘTEM CZYSTEJ PLANETY chcemy uświadomić uczniom – mieszkańcom Sławy, jak kruchy jest ekosystem planety i jak bardzo potrzebne są nam działania ochronne i ratunkowe.

Co Ty zrobisz dla przyrody? Jakie będą twoje działania? W jaki sposób pomożesz Ziemi?

Z tej okazji pedagog szkolny zaprasza chętnych uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym. Zadaniem uczniów jest wykonanie autorskiego plakatu nawiązującego do obchodów Dni Ziemi. Prace powinny być wykonane dowolną techniką plastyczną lub techniczną (malarstwo, kolaż, wyklejanka, wycinanka, szkic itp.) na papierze w formacie A3 lub A4.

Podpisane na odwrocie prace należy składać do dnia 13.04.2022 r. do pedagoga szkolnego. Wyniki konkursu oraz prace autorskie zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału w szkolny konkursie plastycznym.

Organizatorzy konkursu
Różańska- Kulus Aleksandra
Łukaszewska Wioletta