17.03.2022

Sukcesy naszych uczniów

     Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły- Iga Jóźwiak- została laureatką Konkursu Recytatorskiego organizowanego w ramach PRO ARTE przez Regionalne Centrum Kultury i Animacji w Zielonej Górze.

     Zaprezentowała swój kunszt i talent, doskonałą dykcję i dużą swobodę na scenie. Jesteśmy z niej bardzo dumni! Finał wojewódzki odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2022 roku w Żagańskim Pałacu Kultury, wtedy też Iga po raz kolejny stanie na scenie, by reprezentować swoją szkołę. Cieszymy się z osiągnięć naszej uczennicy i życzymy jej kolejnych sukcesów.

     Ale to nie koniec dobrych wieści, Oskar Kielnar został również wyróżniony podczas eliminacji powiatowych, gdzie zauważono jego niezwykły głos i zdolności interpretatorskie.

     Zarówno Iga jak i Oskar zasługują na gratulacje i wielkie brawa. Przywrócili do życia, nieczęsto dziś czytaną, poezję współczesną, tchnęli w nią nowe życie i pozwolili przenieść się słuchaczom choć na chwilę do piękniejszego świata, świata poezji. Bo pamiętajmy, że „Słowo może ratować, pomagać żyć, oswajać cierpienia i lęki, wyrażać uczucia, pozwala dzielić się swoim doświadczeniem, mądrością z innymi. Chyba po to dostaliśmy słowo. Na szczęście rodzą się poeci. Oni potrafią zwykle słowa tak zestawiać, tak ich używać, że - słuchając ich - nagle zaczynamy rozumieć rzeczy skomplikowane i przestajemy czuć się osamotnieni. Poeci często rozjaśniają rzeczywistość, tworząc światy, konstelacje słów, które pozwalają na wzruszenia, refleksje, na dotykanie piękna”.

     Za wszystkie dotyki piękna-naszym recytatorom-pięknie dziękujemy.